İstanbul Bilişim Avukatı

İstanbul Bilişim Avukatı

Bilişim avukatı, bilişim teknolojileri ve hukukun bir arada olduğu hukuki konularda görev yapan avukatları tanımlamak için kullanılan bir sıfattır. Bilişim avukatı, İstanbul gibi büyük şehirlerde bulunması daha kolay bir avukat türüdür.

Bilişim Hukuku Davaları

Bilişim hukuku davaları, özel hukuk davası olabileceği gibi ceza davalarını da kapsamaktadır. Bilişim bağlantılı bir marka hukuku davası veya bir internet sitesiyle ilgili bir dava özel hukuk uyuşmazlığı olduğu halde içeriği itibariyle “bilişim davası” niteliği taşıyabilmektedir. Aynı şekilde bir bilişim suçu nedeniyle açılan kamu davası da netlik itibariyle bilişim davası sıfatını hak etmektedir.

Bilişim Suçları Avukatı

Bilişim suçları, TCK 243, 244 ve 245. maddelerde düzenlenmiş olan suçlardır. Bilişim suçu konulu soruşturma ve davalar içerdiği teknik detaylar nedeniyle çoğu zaman bilişim avukatlarının anlayıp analiz edebileceği bir yapıya sahiptir. IP adresi, mac adresi, VPN, disk analizi, dosya sistemi, ters mühendislik, kaynak kodu gibi teknik bir takım kavramların bilişim alanında bilgi bilişim avukatları tarafından kolayca anlaşılabildiği için bilişim davaları ve bilişim suçu konulu davalar bilişim avukatları tarafından daha kolay bir şekilde takip edilebilmektedir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir