• İstanbul Avukatlar
avukat

İstanbul Avukat Arama

İstanbul, avukat arama bakımından hem kolaylık hem zorluk içeren bir şehirdir. Belirli bir hukuk dalı alanında veya spesifik bir dava türünde uzman bir avukatı bulmak açısından İstanbul diğer şehirlere göre daha avantajlı bir şehirdir. Zira, Anadolu’daki küçük şehirlerde avukatlar hemen her tür davalara baktığı için belirli bir alanda uzmanlaşmış bir avukatı küçük şehirlerde bulmak neredeyse imkansızdır. Bu bakımından kimi zaman küçük şehirlerde görülen davalarda uzman bir avukatla çalışmak isteyen kişilerin İstanbul’da avukat arayışına girdiği de bilinmektedir. Özellikle bilişim hukuku ve ceza hukuku gibi özellik arz eden hukuk dallarında gerçekten uzmanlaşmış bir avukat bulmak ufak şehirlerde zor olabilmektedir. Ancak Türkiye’nin en büyük barosunun bulunduğu ve binlerce avukatın görev yaptığı İstanbul’da avukat arama faaliyeti bu anlamda daha kolaydır. Sadece ceza davalarına bakan bir ceza avukatı ya da sadece boşanma davalarına bakan bir boşanma avukatı ya da bilişim avukatı bulmak İstanbul’da nispeten kolaydır.

istanbul avukat

Leges Hukuk İstanbul Avukatları

İstanbul hukuk bürosu olarak faaliyet gösteren Leges Hukuk avukatları İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası avukat hizmetleri ve hukuki destek sunmaktadır. Temel çalışma alanlarımız bilişim hukuku, internet hukuku, aile hukuku ve boşanma davaları, ceza hukuku, miras hukuku, gayrimenkul hukuku ve göçmenlik hukukudur. İstanbul avukat faaliyeti dışında Türkiye’nin diğer şehirlerinde de dosya ve dava takibi hizmeti veren avukatlarımız kaliteli avukatlık desteğine odaklanmıştır. Avukatlık mesleği konusunda tecrübeli olmayan kişilerin kulaktan dolma tavsiyeleri yerine internet üzerinden avukata aramak daha uygun bir yöntem olarak görülmektedir. Zira avukat siteleri, hukuk bürosunda avukatların çalışma alanı ve uzmanlık alanları konusunda detaylı bilgi içermektedir. Bu itibarla avukat tavsiyeleri arayan ve internette “avukat ara” şeklinde arama yapanlar için hukuk büromuz bu konuda bilgilendirici bir yazı yayınlamak istemiştir.  Çok sayıda avukatın görev yaptığı avukat İstanbul gibi büyük şehirlerde daha kolay bulunabilmektedir.

Avukat İstanbul

Yukarıda vurgulandığı gibi İstanbul avukat arama bakımından gerçekten avantajlı bir şehirdir. Nitekim, büyük şehirler avukat bulma ve avukat tavsiyesi alma bakımından çok fazla seçenek sunmaktadır. İstanbul gibi Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası olarak ikiye bölünmüş devasa bir şehirde avukat seçeneği daha fazladır. Dolayısıyla, avukat arayışında olan kişilerin çok sayıda avukat seçeneği arasında, kendilerine yardımcı olacak uzmanlıkta avukat bulmaları önemlidir. Bu nedenle detaylı araştırma sonrası ilgili dava bakımından uzmanlık ve tecrübe gibi kriterlere göre avukat seçilmesinde fayda vardır. Uzmanlık alanımız ve sunduğumuz hukuki destek hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.