• İstanbul Avukatlar
ceza avukatı istanbul

İstanbul Ceza Avukatı

İstanbul ceza avukatı olarak uzun yıllardır ceza soruşturmaları ve davalarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Leges Hukuk, Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ceza mahkemelerinde ceza dosyalarının takibini yapmaktadır. Leges Hukuk, ceza hukuku ve ceza davası süreçlerinin başlangıcı olan savcılık soruşturmalarından ceza davalarına kadar tüm ceza ve ceza usul işlemleri konusunda tecrübeli avukat kadrosu ile müvekkillerine avukatlık hizmeti vermektedir. Büromuz, ceza davalarında müşteki ve mağdur tarafın avukatlığını yapmanın yanında ayrıca suç şüphelisi olan veya sanık olarak yargılanan kişilere de savunma konusunda hukuki destek sağlamaktadır. İfade işlemleri, dilekçe ve savunma ile ceza davası duruşmaları temel uzmanlık alanımıza girmektedir. Dolayısıyla, savcılık soruşturması ve ceza davalarında profesyonel avukatlık desteği almak için bize ulaşabilirsiniz.

Ceza Soruşturmalarında Ceza Avukatı İle Çalışmak

Ceza soruşturmaları diğer adıyla savcılık soruşturmaları bir ceza davasına giden yolun başlangıç noktasıdır. Ceza davasının açılıp açılmayacağı ceza soruşturmasının nasıl ilerlediğine, daha açık bir ifadeyle dosyadaki delil durumuna ve yapılan savunmaya bağlıdır. Bu itibarla savcının kamu davası açması veya takipsizlik kararı vermesi delil durumuna ve şüphelinin veya avukatının yaptığı savunmaya göre şekillenmektedir. Dolayısıyla bir soruşturmanın ceza davasına dönüşüp dönüşmemesinde henüz soruşturma aşamasında yapılan savunmanın büyük önemi bulunmaktadır. Bu itibarla suç şüphesi altında olan bir kişinin ceza davası açılmasını beklemeden soruşturma aşamasında ifadeye çağrıldığında vakit kaybetmeden bir ceza avukatı ile çalışması önemlidir. Hatta bir avukattan savunma desteği yerine en azından bu konuda bir danışmanlık hizmeti alması dahi faydalı olacaktır. Aksi takdirde hakkındaki suçlamayı ve ilgili kanunları bilmeyen bir kişinin vereceği ifade her halükarda eksik veya yanlış olacaktır.

Ceza Davalarında Ceza Avukatı İle Savunma

Ceza avukatları ile ceza davalarında profesyonel savunma hizmeti alınması son derece önemlidir. Sanığın avukatsız bir şekilde mahkemeye çıkması durumunda savunma için kendisine yeterli süre verilmeyebilir veya beyan ve savunmaları zapta tam geçmeyebilir. Bu tür adil yargılanma hakkını ihlal eden durumlarla maalesef ülkemizde karşılaşılmaktadır. Bu anlamda savunmanın asgari düzeyde yapılması için dahi ceza hukuku alanında uzman olan bir ceza hukuku avukatı ile çalışılması son derece önemlidir. Nitekim, uzman avukatlık desteği almak için İstanbul avukat arama bakımından avantajlı bir şehirdir. Ayrıca adalet sisteminin iyi işlemediği, hakim ve savcıların iş yoğunluğu nedeniyle her dosya ile yeterince ilgilenemediği ülkemizde ceza hukuku gibi hassas bir alanda ceza avukatı ile çalışmanın avantajı tartışmasızdır. Zira ceza soruşturma ve ceza davalarında profesyonel destek almak çocuğu zaman o dosyada alınabilecek en iyi sonucu almak manasına gelmektedir.

Bir olayda ceza kanunundaki cezasızlık ve cezada indirim sebeplerinin uygulanabilirlik koşullarının oluşup oluşmadığını bir ceza avukat tespit edip savunmasında vurgulayabilecektir. Örneğin meşru müdafaa veya haksız tahrik altında suç işleme gibi durumlarda sanık hiç ceza almayabileceği gibi cezası %75 oranında indirilebilecektir. Dolayısıyla iyi bir avukattan hukuki destek almak her anlamda yargılanan kişinin lehine olacaktır.

Leges Ceza Avukatları

Leges Hukuk bürosu İstanbul ceza avukatları kadrosu ile savcılık soruşturmalarında ve ceza davalarında profesyonel avukatlık hizmeti sağlamaktadır. Müşteki ve yakınan tarafı temsil etmenin yanında suç şüphesi altında olan kişiler için uzman savunma desteği verilmektedir. Ceza hukuku alanında avukatlık desteği almak için iletişim sayfasındaki numaralarından bize ulaşabilirsiniz.