İstanbul Ceza Avukatı

İstanbul Ceza Avukatı

İstanbul ceza avukatı olarak uzun yıllardır ceza soruşturmaları ve davalarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Leges Hukuk, Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ceza mahkemelerinde ceza dosyalarının takibi yapmaktadır. Leges Hukuk, Ceza hukuku süreçlerinin başlangıcı olan savcılık soruşturmalarından ceza davalarına kadar tüm ceza ve ceza usul işlemleri konusunda tecrübeli avukat kadrosu ile müvekkillerine avukatlık hizmeti vermektedir.

ceza avukatı

Ceza Soruşturmalarında Ceza Avukatı İle Çalışmak

Ceza soruşturmaları diğer adıyla savcılık soruşturmaları bir ceza davasına giden yolun başlangıç noktasıdır. Ceza davasının açılıp açılmayacağı ceza soruşturmasının nasıl ilerlediğine, daha açık bir ifadeyle dosyadaki delil durumuna ve yapılan savunmaya bağlıdır. Bu itibarla soruşturma savcısının iddianame yazarak kamu davası açması ya da takipsizlik kararı vermesi tamamen delil durumuna ve ayrıca şüphelinin ya da avukatının yaptığı savunmaya göre şekillenmektedir. Dolayısıyla bir soruşturmanın ceza davasına dönüşüp dönüşmemesinde henüz soruşturma aşamasında yapılan savunmanın büyük önemi bulunmaktadır.

Ceza Davalarında Ceza Avukatı İle Savunma

Ceza avukatı ile ceza davalarında profesyonel savunma hizmeti alınması son derece önemlidir. Sanığın avukatsız bir şekilde mahkemeye çıkması durumunda savunma için kendisine yeterli süre verilmemesi veya sanığın beyan ve savunmalarının tam olarak zapta geçmemesi gibi adli yargılanma hakkını ihlal eden durumlarla karşılaşılmaktadır. Bu anlamda savunmanın asgari düzeyde yapılması için dahi ceza hukuku alanında uzman olan bir ceza avukatı ile çalışılması son derece önemlidir. Bunlara ek olarak adalet sisteminin iyi işlemediği, hakim ve savcıların iş yoğunluğu nedeniyle her dosya ile yeterince ilgilenemediği ülkemizde ceza hukuku gibi hassas bir alanda ceza avukatı ile çalışmanın avantajı tartışmasızdır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir