• İstanbul Avukatlar
boşanma avukatı

İstanbul Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı, boşanma davaları ile velayet, nafakanın kaldırılması, babalık davası gibi diğer boşanma hukuku davalarına bakan avukatları tanımlayan bir kavramdır. Boşanma avukatı, İstanbul gibi nispeten kalabalık şehirlerde bulunması daha kolay bir avukat türüdür. Büyük şehirlerdeki dava yoğunluğu nedeniyle avukatlar belirli hukuk dallarında uzmanlaşma imkanı bulabilmektedir. Bu itibarla İstanbul, boşanma avukatlarının sayıca en fazla olduğu şehirdir. Dolayısıyla kimi zaman küçük şehirlerdeki boşanma davaları için dahi İstanbul’da aile hukuku avukatı arama gereği duyan kişiler olmaktadır. Zira, boşanma davasının boşanma alanında uzman ve tecrübeli bir avukat tarafından takip edilmesi, davanın seyri ve sonucu bakımından kritik önemdedir. Boşanmayla ilgili Yargıtay kararlarına hakim olan, zina kriterlerini bilen ve mal rejimi konularında uzman bir avukat, boşanma davalarında başarılı sağlayacaktır. Dolayısıyla, her ne kadar avukat tutmak zorunlu olmasa da, boşanma davasında profesyonel destek almak davanın lehe sonuçlanması açısından önemlidir. Nitekim, boşanma davası nasıl görülür başlıklı yazmızda değindiğimiz üzere bu tür davalar karmaşık bir sürece tabidir.

boşanma avukatları

Boşanma Davalarında Boşanma Avukatı

Boşanma davalarının hızlı ve lehe sonuçlanması için boşanma alanında tecrübeli bir boşanma avukatı ile çalışmanın önemi yadsınamaz. Boşanma davalarında uzman olan profesyonel bir avukat, müvekkilinin durumuna göre en yüksek nafakayı veya tazminatı almak için çabalayacaktır. Veya müvekkilinin karşı tarafa nafaka ya da tazminat ödememesi veya asgari düzeyde ödemesi için hukuki argümanlarını dosyaya sunacaktır. Ayrıca, boşanma davalarında uzman avukatlar açılacak boşanma davasının türü konusunda da yönlendirmede bulunacaktır. Nitekim bir boşanma davasının anlaşmalı veya çekişmeli olması davanın seyrini kökten değiştiren bir durumdur. Buna ek olarak boşanma avukatları gerektiğinde davayı açmadan önce karşı taraf veya karşı tarafın avukatı ile iletişime geçip anlaşmalı boşanma zemini arayabilmektedir. Zira eğer kişi, çekişmeli dava ile almak isteyeceği hak ve kazanımları anlaşmalı boşanma ile alabilecekse uzun bir hukuki sürece girmeye gerek yoktur. Nitekim, hızlı bir şekilde alınabilecek hak ve kazanımlar için çekişmeli boşanma davasına hiç başlamamak daha yerinde olacaktır. Zira, çekişmeli boşanma davaları ortalama 2 yıl sürebilen uzun, masraflı ve meşakkatli davalardır.

Leges İstanbul Boşanma Avukatı

Zira iyi bir aile hukuku avukatı, davanın sadece hızlı ve lehe sonuçlanması konusunda değil, nafaka ve tazminat gibi konularda en lehe sonucun alınmasına katkı sağlayacaktır. Leges Hukuk Bürosu, boşanma alanında uzman bir avukatlık ofisi olarak İstanbul’da Anadolu Yakası’nda faaliyet yürütmekte olup anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarında hukuki destek sunmaktadır. Büromuz, tecrübeli aile hukuku ve İstanbul boşanma avukatı kadrosu ile boşanma davalarında ve ayrıca mavi kartlıların boşanma davasında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermektedir. Boşanmaya ek olarak evlilik sözleşmesi, mal paylaşımı konularında da uzman olan hukuk büromuz aile hukuku alanında avukatlık desteği sunmaktadır. Boşanma, velayet,  tazminat ve mal paylaşımı gibi konularda danışmanlık veya avukatlık hizmeti almak için iletişim sayfamızdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.